Objavte rohové regály, ktoré efektívne šetria priestor

Rohy zostávajú v domácnostiach často nevyužité. Pritom rohové regály okrem praktického úložiska môžu poslúžiť aj ako elegantný nábytku. Plochy, ktorými disponujú rohové policové regály, pritom môžete využiť napríklad na knihy, suveníry alebo izbové kvety. Prečítajte si viac v našom článku a naučte sa, ako si zariadiť domácnosť účelne a pritom štýlovo.

Rohové regály - viac ako praktický doplnok do domácnosti

Popularita, akou sa vyznačujú regály, neustále rastie. Ide totiž o veľmi moderný a rozšírený kus nábytku. Mnohí drevené rohové regály oceňujú najmä z toho dôvodu, že poskytujú úložný priestor, ktorý je otvorený a ľahko prístupný. Ďalším príkladom ich univerzálneho použitia sú závesné rohové regály, známe svojím originálnym a efektívnym doplnením priestoru. Vďaka tomu tvoria v interiéri naozaj jedinečný prvok. Všetci dobre vieme, že úložného priestoru nie je nikdy dosť. Drevené alebo kombinované rohové regály dokonale využijú aj miesta, ktoré by boli inak prakticky nedostupné. Okrem toho sa postarajú o to, aby ste mali všetko potrebné vždy po ruke. Moderné rohové regály sú často zároveň ozdobou každého priestoru a harmonicky zapadnú prakticky do akéhokoľvek štýlu bytového či kancelárskeho zariadenia. Časy, kedy boli rohové regály určené len pre pivnice a dielne, sú už dávno preč. Súčasný policový regál môže byť použitý naozaj kdekoľvek.

Kde a ako použiť rohový regál

Praktické regály sú estetické, nezavadzajú a poskytnú vám priestor navyše. V prípade, že aj vy patríte k tým, ktorým učarovali rohové regály, neváhajte. Zvoľte si izbu a priestor, ktorý bude pre rohový nástenný regál alebo rohový regál na knihy či dekorácie najvhodnejší. Všetky rozmery vybraného priestoru starostlivo premerajte, pokojne aj viackrát. Následne si vyberte svoj obľúbený materiál a dizajn rohového regálu podľa štýlu ostatného zariadenia v miestnosti. Rozhodujte sa predovšetkým podľa účelu, na ktorý budete rohový regál používať. Samozrejme, dôležité je aj to, či vám daný model bude pasovať k ostatnému nábytku. Ak plánujete úložný priestor zväčšiť, rohové regály z dreva skvele doplnia napríklad masívne policové regály.

Publikované: 29. 01. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková