Plastové, hliníkové, alebo drevené vchodové dvere? Nechajte si poradiť

Chystáte sa na výmenu vchodových dverí? Dobre robíte. Nové dvere v porovnaní so starými budú mať lepšie termoregulačné vlastnosti a pomôžu vám šetriť dnes tak drahé energie. Súčasne vylepšíte dizajn svojho obydlia. Na vchodové dvere sa špecializuje firma CEDERA. Aké dvere si zvoliť? Vybrať si ich podľa dizajnu bude pre nás určite jednoduchšie ako podľa materiálu. Tu obvykle váhame. Plast, drevo či hliník? Každý výrobca či dodávateľ dverí vám obvykle budete tvrdiť, že práve materiál, z ktorého vchodové dvere dodáva on, je tým najlepším. Lepšie si je preto zvoliť takého dodávateľa, ktorý dodáva vchodové dvere zo všetkých materiálov. Takým je aj spoločnosť CEDERA. Tá sa špecializuje na vchodové dvere z plastu, hliníku aj drevaDodáva tiež plastové okná, eurookná a drevohliníkové okná.

Plastové vchodové dvere

Plastové vchodové dvere sú výborným riešením, ak hľadáme ekonomické riešenie. Na mnohých rekonštruovaných stavbách a novostavbách, kde sme zvolili aj plastové okná, vypadajú výborne. Sú jednoduché na údržbu, či presnejšie povedané, sú bezúdržbové. Profily z plastu sa nedeformujú a plastové vchodové dvere dlho vydržia. Nemusia byť vždy biele. Môžu mať rôzne dekory, od drevených, imitovať hliník, ale aj ďalšie materiály. Kúpite ich s rôznymi výplňami, s izoláciou, aj v bezpečnostných triedach až do tej štvrtej.

Hliníkové vchodové dvere

Hliník je odolným materiálom a dá sa povedať, že svojou životnosťou dokáže prekonať aj životnosť samotnej konštrukcie domu. Nebojte sa, že by nebol dobrým izolantom. Aj v tejto oblasti je spoľahlivým. Hliníkové vchodové dvere sa vyrábajú s rôznymi izolačnými výplňami, môžu mať mnoho dekorov aj farieb. Hodia sa preto nielen na hypermoderné stavby, ale vlastne kamkoľvek. Ich dizajn sa dá výborne prispôsobiť.

Drevené vchodové dvere

Nie sú najtrvanlivejšie, nie sú ani najbezúdržbovejšie – napriek tomu sú drevené vchodové dvere veľmi vyhľadávané. Drevo je totiž kráľom medzi stavebnými materiálmi. Aj keď sa musia drevené vchodové dvere pravidelne udržovať, mnohí z nás by iné nikdy nechceli. Drevo je proste drevo. Aj drevené vchodové dvere vám dodá CEDERA.

Publikované: 24. 01. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková