Jarná detoxikácia nie je všetko – potrebujete tiež silného pomocníka proti jarnej únave

Radosť z nádherného jarného počasia nám veľmi často zhatí aprílové počasie a jarná únava. S úletmi počasia toho príliš neurobíme, ale na jarnú únavu pomocník existuje. A nie je to len detoxikácia. Skúste koncentrovaný kofeín a guaranu. Táto unikátna dvojka – čistý kofeín a extrakt z quarany, nás nenechajú v štichu vo chvíli, kedy je po nás požadovaný vysoký výkon. V práci ide všetko na plné obrátky. Ale vy zaspávate nad klávesnicou a nech sa snažíte akokoľvek, zatvárajú sa vám viečka. Výkon poklesol na minimum a veľmi často odchádzame s práce s tým, že sme neurobili nič z toho, čo sme si predsavzali. Prácu si berieme domov, ale obvykle nás iba stresuje, že sme sa k nej opäť ani večer nedostali. Často sa stáva, že zaspíme na gauči u televíznych novín, ale keď sa presunieme do postele, zrazu naopak nedokážeme zaspať. Ako z toho von?

Naštartujte sa dobrými raňajkami

Aj keď inokedy neraňajkujete, na jar urobte výnimku. Doprajte si ráno jarné zeleninové raňajky. Rýchly šalát nemusí byť náročný, ani keď si to pripravujeme čerstvý. Striedajte rôznu zeleninu a k nej si vždy pridajte uvarené vajíčko, hrsť nepražených orieškov, semienka, kvalitnú a nie príliš slanú šunku, či kúsok celozrnného pečiva. Kávu ráno vynechajte a uprednostnite bylinkové čaje. Nekupujte si hotový čaj. Natrhajte si ho v prírode. Na jar sú rastlinky plné sily. Vhodné sú mladé lístky brezy, žihľava, rebríček, mladé lístky púpavy, ale aj ďatelina. Bylinky zalejte vriacou vodou, nechajte lúhovať 15 minúť a asi 60 stupňový čaj oslaďte lyžičkou medu.

V práci sa „nakopnite“ Kofexom

Dopoludnia nám energia obvykle ako tak vydrží. Únava sa obvykle dostaví poobede. Dôležité je na jar vynechať ťažké obedy. Po obede je potom čas na pomocníka – Kofex. Nástup jeho účinku je pri únave veľmi rýchly. Aj preto sa odporúča pre vodičov pri dlhých cestách, či pri jazde v noci. Perfektne ale pomáha i pri bežnej únave – keď stratíte energiu pri rôznych činnostiach, proti únave v práci, ale aj po prebdenej noci. Kombinácia čistého kofeínu a extraktu z quarany je vhodná aj pre študentov, keď potrebuj zvýšiť intenzitu svojho učenia pred dôležitou skúškou.

Publikované: 26. 03. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková