Na štíhlu líniu je najideálnejším pohyb – rozhýbu vás walking palice

Dali ste si novoročné predsavzatie, že budete konečne držať diétu? Mám pre vás omnoho osvedčenejšiu metódu, ako schudnúť. Hýbte sa! Avšak žiadne týranie sa v posilňovni ani behanie. Skúste to menej drasticky a pritom rovnako účinne.

Miesto behu chôdza s walking palicami

Chôdza je presne ten typ pohybu, ktorý posunie ručičku na vašej váhe smerom dolu bez toho, aby ste si zničili kĺby a súčasne pri zdravom pohybe vydržali. Čo však potrebujeme vedieť je, aká chôdza je pre chudnutie vhodná a koľko toho musíme denne ujsť.
Doporučený počet krokov denne pre nás ženy je okolo 10 000. Ujsť by sme teda mali cca 6,5 kilometrov, avšak vždy svižným krokom. Pri tomto pohybe dokážeme spáliť až okolo 400 kalórií za hodinu.
Lepšie než chodiť len tak, je vziať si k ruke pomocníka. Sú to walking palice. Ideálne sú tie teleskopické, s nastaviteľnou výškou, ktorú je možné modifikovať podľa terénu, v ktorom ich používate. Vďaka walking paliciam bude mať vaše chôdza ideálnejšiu formu. Do chôdze zapojíte viac svalových partií a posilňovať budete v podstate celé telo. Palice tiež motivujú k svižnejšiemu tempu a pomáhajú zdolať náročnejší terén, ktorý by nás inak zbytočne vyčerpával a skracoval tak našu trasu kvôli únave.

Mini ball ako kamarát na domáce cvičenie

K chôdzi pridajte aj formujúce cvičenia doma. Nebudete potrebovať žiadne posilňovacie stroje, dokonca ani činky. Kúpte si mini ball – teda viacúčelovú loptu na cvičenie (overball). Je to perfektná pomôcka pre rehabilitačné cvičenia, pilates, jógu, posilňovanie, ale aj pre preťahovacie cviky či správne sedenie. Predáva sa vo veľkostiach 20 až 30 cm.

Novoročný výpredaj vás pre pohybové aktivity vybaví za pár korún

K chôdzi oceníte športovú fľašu, teraz v zime najlepšie na teplé a horúce nápoje. Určite však narazíte aj na povianočný výpredaj trekingových palíc. Môžete sa tak do chudnutia a zdravšieho životného štýlu pustiť naplno bez zbytočných investícií, akými sú permanentky do posilňovne či rôznych domácich posilňovacích strojov.

Publikované: 08. 01. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková