3 dôvody, prečo si zaobstarať záhradný domček a tip, ako položiť základy

Nejaké tie drobné dekorácie, ale aj praktické a užitočné veci, by nemali chýbať na žiadnej záhrade. Pokiaľ práve vy patríte medzi šťastlivcov, ktorí vlastnia nehnuteľnosť s kusom trávnatého pozemku, je tento článok primárne smerovaný priamo k vám. Avšak aj ľudia s menšou záhradkou v záhradkárskych kolóniách môžu svoj pozemok obohatiť skvelý drevený kúsok. Takýto drevený záhradný domček je užitočný, praktický a navyše má hneď niekoľko vhodných spôsobov, ako ho efektívne využiť. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili pár dôvodov, prečo si domček zaobstarať, ale aj ako ho správne ukotviť.

Získajte viac úložného priestoru

Nemáte na vaše pracovné a záhradné náčinie dostatok miesta v garáži? Napríklad potrebujete viac úložného priestoru, ktorý vám záhradný domček dokonale poskytne. Stačí len správne zvoliť rozmery, aby presne vyhovoval vašim požiadavkám. Do domčeka môžete uschovať aj kosačku, kolesá, pneumatiky a ďalšie.

Spižiareň na letnú párty

Poznáte to, keď v lete organizujete párty u vás na záhrade? Možno vás už niekedy stretla situácia, kedy sa musíte vláčiť až do domu na ďalšie občerstvenie a to aj niekoľkokrát počas oslavy. Práve preto môže záhradný domček užitočne slúžiť ako špajza, kde všetko jedlo aj pitie uložíte ešte pred začiatkom večierka.

Kancelária

Pracujete z domov formou homeoffice? V tom prípade vás môže často rušiť pri práci okolitý hluk. Vytvorte si zo záhradného domčeka menšiu útulnú kanceláriu a vybavte ju tak, aby ste sa v nej cítili pripravení na vyhotovenie pracovných úloh.

Ako ukotviť záhradný domček?

Naozaj rýchly a jednoduchý spôsob, ako položiť základy záhradného domčeka je použitie zemných vrutov. Zavŕtať skrutky do zeme zvládnete behom chvíľky a bez cudzej pomoci. Stačí vám k tomu roxor, ktorý vložíte do vrutu a len zavŕtate v smere hodinových ručičiek pokiaľ vrut nie je celý v zemi.

Publikované: 26. 03. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková