Prírodná kozmetika na akné pomáha v puberte aj na chronické varianty ochorenia

Akné je tradičným kožným problémom v období puberty, ale vyskytuje sa aj v iných životných etapách, často napríklad u žien po štyridsiatke, či ako chronické ochorenie kože. Behom svojho života sa s ním stretne takmer každý. Akne vulgaris, skrátene akné, sa prejavuje vznikom malých vriedkov. Spôsobuje ho zápal vývodu mazových žliaz, alebo to, že sa tieto mazové žľazy uzavrú. Naša pokožka je naviac osídlená rôznymi roztočmi, baktériami a kvasinkami. Tie stav ešte výraznejšie zhoršia. Problematické je aj narušenie mazových žliaz, napríklad nevhodným odstraňovaním vriedkov. To môže viesť k trvalým jazvám. Najčastejšie sa akné vyskytuje v oblasti tváre v tzv. T-zóne: čelo, nos brada, ďalej na chrbte, na hrudi a na ramenách.

Chémia to často zhorší

Veľké množstvo konvenčných kozmetických výrobkov je dnes doslova chemickým kokteilom, na ktorý naša pokožka a telo reaguje ešte väčším podráždením. Pritom existuje veľké množstvo prírodných prostriedkov, ktoré vedia s akné zatočiť bez chémie, bez rizika podráždenia pokožky aj bez toho, aby naše telo absorbovalo nežiadúce látky. Veľmi účinný je biely íl, skorocel a samozrejme minerál zinok. Ako nám tieto prírodné látky vedia pomôcť? Biely íl je prírodným absorbentom, ktorý má schopnosť absorbovať maz usadený aj hlbšie v póroch našej pokožky. Skorocel kopijovitý (Plantago lanceolata L.) je antiseptický, takže redukuje baktérie a súčasne má sťahujúce účinky na pokožku. Zinok má silné regeneračné účinky na pokožku, a tak urýchľuje hojenie

Prírodná kozmetika na akné Hristina

Pokiaľ hľadáte prírodnú kozmetiku na svoje problémy s akné, siahnite po značke Hristina. Táto bulharská prírodná kozmetika sa vyrába unikátnymi technologickými postupmi s pridaním bylinných extraktov. Ide o kozmetiku, ktorá sa svojim prírodným zložením úplne vymyká bežnej konvenčnej kozmetike a výživu pokožke dokáže poskytnúť bez jedinej kvapky chémie. Hristina ponúka celý rad zaujímavých produktov proti akné. Najpredávanejším je Prírodný lekársky krém na akné určený pre poškodenú pleť s akné. Má antibakteriálne účinky a súčasne vyhladzuje pleť. Ďalším obľúbeným produktom je Prírodná tvárová maska proti akné. Hodí sa pre zapálené vriedky na mastnú pleť s akné. Znižuje sekréciu mazových žliaz, má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, sťahuje póry a čistí. Nápomocné sú extrakty z nechtíka a pelargónie.

Publikované: 06. 09. 2019

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková